2015 SKEET TÜRKİYE ELEMELERİ

Skeet Türkiye Elemeleri 3-5 Nisan tarihlerinde Mersin Erdemli Atış Poligonu’nda yapıldı.

Kulüp yöneticileri, atıcılarımız ve ailelerinden oluşan 20 kişilik kafileyle Mersin’e çıkartma yapan Bilgin Atıcılık ekibi iki günlük keyifli bir hazırlık sürecinin ardından cumartesi günü başlayan ilk serilerden itibaren yarışmaya ağırlığını koydu. Genç bayanlarda 6 finalist arasına 3 sporcu sokmayı başaran takımımızdan Özlem Nur Yıldırım altın madalyayı, Deniz Üstündağ gümüş madalyayı alırken, uzun bir aradan sonra poligonlara dönen milli sporcumuz Nur Banu Özpak ise sıralama serilerini 1. sırada tamamlamasına rağmen finalde elendi. Rakipleriyle birlikte seyircilere dünya standartlarında bir final izleten kızlarımız sadece skorlarıyla değil teknik kapasite ve performanslarıyla da büyük takdir topladı, geleceğe dair umutlarımızı artırdı.

Hemen ardından büyük bayanlarda sporcumuz Neşe Tunçalın idman eksiğine rağmen 3. olarak bronz madalyayı kaptı. Yarışmanın ikinci gününde genç erkeklerimiz sahneye çıktı ve yine 3 sporcumuz finale kaldı. Kızlarımızla aynı tarifeyi uygulayan erkeklerimiz de altın ve gümüşü kimseye bırakmadılar. Salih Hafız altını, Ali Çeler ise gümüşü madalya koleksiyonumuza ekledi. Eskişehir’den transferimiz Onur Atak ise çok iyi bir skorla 2. olarak tamamladığı sıralama serilerinden sonra finalde elendi. Toplam 5 madalyayla yarışmayı kapatan sporcularımız mutlulukla, hocamız Ali Rıza Bilgin de gururla Konya’ya döndü.

Sporcularımız hiç ara vermeden, bir yandan olimpiyatlara hazırlık merkezi kapsamında çalışmalarına devam ederken, diğer yandan da 1-3 Mayıs tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan Federasyon Kupası için hazırlıklara başlayacaklar. Hepsini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

_DSC0080 _DSC0455 _DSC0459 _DSC0490 _DSC0720 _DSC0738 _DSC0887 _DSC0903

Tam liste sonuçlar için tıklayınız.