2018 SKEET FEDERASYON KUPASI

2018 yılı Skeet Federasyon Kupası yarışması 6-8 Nisan tarihlerinde Eskişehir’de atıldı. Katıldığımız 5 kategoride 15 madalyanın 9’unu ve yarışmanın büyük kupasını alarak ve iki de rekor kırarak Konya’ya döndük. Yıllardır kırmızıya boyadığımız kürsüyü artık mavilendiriyoruz. Sizler için küçük bir değişiklik olsun istedik.

2018 Skeet Federasyon Kupası Yarışması’nda sporcularımızın dereceleri;

Büyük Erkek Takımlar 1.liği
Konya Takımı: Ali Çeler – Ahmet Anıl Tunçalın – Mustafa Üstündağ

Büyük Erkekler 3.sü Ali Çeler
Genç Erkekler 1.si Kemal Madencioğlu
Genç Erkekler 2.si Onur Atak
Genç Erkekler 3.sü Salih Hafız
Büyük Bayanlar 2.si Nur Banu Özpak (Türkiye Rekoru Egalesi)
Genç Bayanlar 2.si Deniz Üstündağ
Genç Bayanlar 3.sü Tuğba Ercan
Yıldız Erkekler 1.si Ahmet Baran (Türkiye Rekoru)
Yıldız Erkekler 3.sü Mustafa Küçükdemirkesen

fed4

Bu sezona fırtına gibi dönüş yapan Ahmet Anıl Tunçalın Ağabeylerinin liderliğinde Konya takımı zirvede.

fed3

Sporcumuz Ali Çeler, büyük erkekler kategorisine geçtiği ilk yılda kayda değer bir gelişim göstererek kürsünün değişmez ortağı olacağını ispat etti. İkinci yarışmasında da dereceye girerek yerini sağlamlaştırıyor ve gençlerden sonra büyüklerde de kürsüdeki temsilcimiz oluyor.

fed5

Gençlerimiz rakipsiz! Ülkemizi temsil edecekleri uluslar arası yarışmalara hazırlanıyorlar ve sadece kendileri ile yarışıyorlar. Ali Rıza Bilgin yönetiminde yıllardır milli takımımızı oluşturan Kemal, Onur ve Salih’i önümüzdeki yıllarda büyük başarılar bekliyor.

fed2

Milli sporcumuz Nur Banu Özpak son yarışmada kırdığı Türkiye Rekorunu egale ederek (112/125) istikrarlı bir çizgi izlediğini gösterdi. Milli takımımızın değişmez sporcusu olarak kulübümüzü temsil etmeye devam ediyor.

fed1

Genç bayanlarda rekabet büyük. Sıralama her yarışmada değişse de kürsü hep aynı isimlerin. Biz çalışkan, azimli ve ahlaklı rakiplerimizi de bizden biliyoruz, onları da canı gönülden destekliyoruz. Tüm genç bayanlarımızı kutluyor ve hepsine bir an önce ülkemizi temsil etmeye yetecek skorlar diliyoruz.

fed6Türkiye atıcılığına bir çok genç skeet sporcu kazandıran kulübümüz yeni bir yıldız daha yetiştiriyor. Ahmet Baran yarıştığı her yeni yarışmada kendini aşan, çıtayı yükselten, ahlakı ve disipliniyle de gelecek vaad eden bir sporcu. 56/75 ile bir önceki yarışmada kırdığı rekoru geliştirdi. TOHM barajını aştı ve artık ülkemizi temsil edeceği günlere hazırlanmak için gün sayıyor.